Filtrele

Fiyat Aralığı

Avene Vücut Temizleme

AVENE İLE CİLDİMİZ DAHA TEMİZ

Nemlendirip masaj yaptığımız, uğruna beslenmemizi düzenlediğimiz cildimiz için daha fazla yapmayacağımız şey yok. Ancak ne yaparsak yapalım, cildimizi doğru bir şekilde temizlemediğimiz müddetçe diğer hiçbir bakım işe yaramayacaktır. Derinlemesine bir temizleme işlemi yapamazsak tenimizde barınan kirler, olumlu etkileri yüzeyden uzak tutarak tüm çabaları boşa çıkarabilir.
Doğru temizleme için cildimizin yapısına uygun, besleyici ve arındırıcı birçok ürüne erişmek mümkün. Avene markası, hazırladığı cilt temizleme serilerinin içerisinde çok çeşitli ürünlere yer veriyor. Konforu ve işlevi bakımından size uygun Avene yüz temizleme kategorisindeki ürünleri seçebilirsiniz.


Avene yüz temizleme serilerinde neler var?
Cilt temizliğinde kullanılan ürünlerdeki çeşitlilik saymakla bitmez. Temizleme sütleri, jeller, tonikler, köpükler, makyaj temizleme suları, mendilleri… Gerek günlük cilt temizleme rutini için gerekse gün sonunda inatçı makyajı temizleme işlemi için çeşitli Avene yüz temizleme ürünleri bulunur. Her cilt tipine göre geliştirilen formüller sayesinde bize uygun yüz temizleyici kolayca seçebiliriz.

Yağlı ciltlere etkin temizleme
Yağlı ciltler, yüz temizleme denilince ilk akla gelen cilt tipleridir. Avene yüz temizleme jeli, yağlı ciltler için kullananlar tarafından en çok tavsiye edilen ürünlerdendir. Avene Cleanance serisi adı altında yer alan Gel Nettoyant Temizleyici Jel, 200 ml ve 400 ml şişelerde satılıyor. Cildinize uygun olduğuna karar verirseniz bu Avene yüz yıkama jelinin 400 ml seçeneği ekonomik bir tercih olabilir. Eğer cildiniz aşırı yağlıysa ve akneye yatkınlık gösteriyorsa Cleanance serisine ait bu jeli mutlaka denemelisiniz. Avene yüz temizleme jeli karma ciltler için de kullanılabilen bir formül. Aynı zamanda içeriğinde yer alan balkabağı çekirdeği özü sayesinde yağlı, karma, akneye yatkın ciltlerin düzenlenmesine katkı sağlıyor. Sabun içermeyen Avene Cleanance Gel Nettoyant, cilt dostu bir temizleyici. Jel form yerine köpük formda bir temizleyici sizin için daha uygunsa Avene Cleansing Foam Cilt Temizleme Köpüğü, yağlı ya da normal cilt tipleri için kiri ve yağı nazikçe uzaklaştırır, tahrişi önler.

Kuru ciltleri nazikçe arındıralım
Temizlenmesi gereken cilt, sadece yağlı olan değildir. Her cilt kirden arındırılmalıdır. Avene Cleanance serisinin kuru cildimizi çevresel faktörlerden arındırmak ve korumak için bir çözümü var. Avene Cleanance Hydra Krem, hassas yapıdaki kuru ciltler için nazik ve yüksek etkili temizleme sunuyor. İçeriğindeki Avene Termal Su sayesinde kızarıklık ve tahrişler üzerinde rahatlatıcı bir etki sağlayan krem, aynı zamanda hindistan cevizi, karite yağı ve jojoba yağı ile cildi beslemede önemli bir role sahip.
O halde, Avene yüz temizleyici kremlerden bahsetmeye devam edelim. Avene Dexeryl Cleansing Temizleme Kremi, cilt yüzeyini temizlerken çok kuru ve atopik ciltlere derman oluyor. Parfüm ve sabun içermeyen formülü sayesinde bebeklerde de kullanılabilme özelliğine sahiptir. Aşırı kuru, sorunlu ciltlerin günlük temizlenmesinde kullanılan bu krem köpüren, yumuşak bir yapıdadır. Eğer atopik cilt yapısına sahipseniz Avene Dexeryl serisinin diğer bakım ürünlerini de deneyebilirsiniz.


Avene TriXera serisi tam bir kurtarıcı
Tüm ailenizin kuru cildi için bir kurtarıcı arıyorsanız, buldunuz. Avene TriXera serisinin bakım ürünleri, teninizde yumuşak bir nem dokunuşu hissettiriyor. Sabundan jele, kremden losyona kadar aradığınız tüm temizleme ürünlerini bu seride bulabilirsiniz. Eğer çok kuru cildiniz için jel formda temizleyici arıyorsanız Avene TriXera Nutrition Nutri-Fluid Cleanser tüm aileniz için ferah bir etki sunar. Besleyici etkisi, hassas cildinize uygundur. Avene yüz temizleme sabunlarından nemlendirici etkili Avene TriXera Nutrition Ultra Yoğun Temizleme Sabunu, yüz ve vücutta kullanılabilir. Soğuk krem içerikli formülü sayesinde besleyici ve koruyucudur.
Avene TriXera serisinin bir diğer temizleme üyesi ise Avene TriXera Nutrition Nutri-Fluid Losyon. Ailecek yumuşak bir cilde sahip olmak istiyorsanız kullanabileceğiniz etkili bir temizleyici. Serinin, aynı isimli bir de balsamı bulunuyor.


Avene ile inatçı makyaja çözüm
Günlük cilt temizleme rutini içinde kadınların makyaj temizliği de bulunuyor. Gece yatmadan önce cildi inatçı makyajdan tamamen arındırmak hiç de kolay bir iş sayılmaz. Ancak Avene yüz temizleme ürünleri içerisinde etkili makyaj temizleme ürünleri mevcut. Kızarıklığa eğilimli, hassas bir ciltteki makyajı temizlemek için Avene Micellar Lotion Temizleme Losyonu, öneri listelerinde üst sıralarda bulunuyor. Termal su açısından zengin formülü, ciltte yatıştırıcı bir etkiye sahip. Eğer 3’lü etki gösteren bir ürün arıyorsanız; temizleyici, rahatlatıcı ve makyaj sökücü bir forma sahip olan Avene Fluide Demaquillant 3'ü 1 Arada Makyaj Temizleyici’yi tercih edebilirsiniz. Hassas tüm cilt tiplerine uygun formülü, isteğinizi fazlasıyla karşılayacaktır.