Filtrele

Fiyat Aralığı

Avene Vücut Nemlendirici

AVENE İLE PROFESYONEL BAKIM

Cildimiz, parmak izimiz kadar olmasa da insandan insana farklılık gösterir. Kimimizin akne sorunu varken kimimiz cilt kızarıklıklarımızla boğuşuruz. Bazen cilt lekeleri büyük bir sorunken bazı durumlarda kupkuru bir cildi onarmak gerekir. Tüm bu sorunlarla ayrı ayrı ilgilenen uzman bir marka var; Avene.
Her cilt problemi için ayrı bir seriye sahip olan Avene, nemlendirici kategorisindeki kremleriyle hoş deneyimler sunuyor. Cildin onarılmasından korunmasına kadar, bir nemlendirici kremden beklenen tüm özelliklere sahip oluşu Avene nemlendiricileri popüler kılıyor.

Hangi Avene nemlendirici bana uygun?
Avene nemlendirici kremlerde seçeneğin fazla oluşu kafaları karıştırmasın. Çünkü bu markanın tam anlamıyla soruna yönelik serilerini bulmak mümkündür. Çok sık karşılaştığımız akne, kızarıklık, hassas ve alerjik cilt gibi reaksiyonlardan herhangi birine yönelik ürünler arıyorsanız Avene nemlendirici serilerini tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Kızarıklıklar can sıkmasın
Ciltte oluşan kızarıklıkları hafifletmek ve cildi yatıştırmak adına üretilen Avene Antirougeurs serisi, güneş korumalı günlük bakım kremi sayesinde hem kılcal damarların yüzeye yakın oluşu sebebiyle oluşan kızarıklıkları yatıştırır hem de güneşin zararlı UV ışınlarına karşı tam bir koruma sağlar. Eğer sizin de kılcal damarlarınız cilt yüzeyine yakınsa ve cildiniz kızarıklığa bağlı tahrişe yatkınsa Avene Antirougeurs Fort Creme doğru bir tercih olabilir.

Kuru, alerjik ciltlere
Bazı cilt tipleri aşırı kurudur ve soğuk havalar bu ciltler için daha tahripkârdır. Kuru ciltlerin nemlendirilmesi daha basit gibi bir algı olmasına rağmen aslında özen isteyen bir iştir. Cildin içten ve dıştan onarılarak tahribinin azaltılması önceliktir. Sonrasında nemlendirme etkisi, gelecekte oluşacak kuruluk ve çatlakları önlemeye yarar. Avene Tolerance nemlendirici ürünleri, hassas ve alerjik ciltlerin onarılmasına yardımcıdır.  Avene Tolerance Extreme Creme, yatıştırıcı özelliği ve içeriğindeki termal su sayesinde ciltteki kuruluğu minimuma indiriyor. Güne başlarken kullanılabildiği gibi gece kullanım için de uygun.

Cildiniz atopik ve kupkuruysa…
Kuru cilt probleminin de bazı yoğunluk dereceleri vardır. Bu yüzden aşırı kuru ciltlerin onarımı daha zorlayıcı olabilir. Kolay kolay nemlenmeyen, çok kuru ciltler için bir diğer seçenek Avene Trixera Serisi. Bu seride yer alan bakım ürünleri atopik cilt tiplerine yardımcı olur. Eğer bu seriyi tercih edecekseniz etkin bir nemlendiricisi var; Avene Trixera Creme Emolliente. Krem, cildi onarırken nemlendirir ve kuruluk hissini ortadan kaldırır. Tüm yaş gruplarının kullanımına uygun bu ürünün içeriğinde E vitamini, Hindistan cevizi yağı, soya yağı, çuhaçiçeği yağı gibi besleyici vitamin ve yağlar bulunur.

Avene Hydrance ile nem dengesi
Çok kuru cilt demişken Avene Hydrance serisine değinmemek olmaz. Nemini kaybetmiş çok kuru ciltlerin ideal nem dengesine gelmesine yardımcı olan bu serinin etkin nemlendiricisi Avene Hydrance Optimale Riche. İçeriğinde karite yağı bulunur ve bu sayede cilde ekstra nem sağlar. Eğer nemlendirici tercihiniz bir serum kullanmaksa, Avene Hydrance Intense Serum tercih edebilirsiniz. Bu Avene nemlendirici serum, cildin ihtiyacı olan suyu hücrelere taşımaya yardımcı olur. Ayrıca bu seri sadece kuru ciltler için değil, normal ve karma cilt tipleri için de ekstra nem kaynağıdır.

Sivilceye yatkın ciltlere özel formül
Sorunlu ciltlere ilaç gibi gelen Avene nemlendirici serilerinden sivilce ve aknelere karşı bir ürün arıyorsanız Avene Cleanance temizleyici cilt serisine göz atmanız gerek. Avene nemlendirici sivilce ürünlerini tercih ederken maske, krem, temizleme losyonu seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ancak yağlı ciltlerin nasıl nemlendirilmesi gerektiği konusunda mutlaka bilgi sahibi olun. Çünkü yağlı ciltlerin nem açısından sorunsuz olduğu da yanlış bilinenler listesindedir. Yağlı cildin kirden arındırılıp fazla yağ üretimi azaltılarak nemlendirilmesi gerekir. Eğer yağlı ve karma bir cilde sahipseniz Avene Cleanance Hydra Cream ihtiyaçlarınıza cevap verebilir. Bu Avene nemlendirici hassas cilt yapınıza uygunluk sağlar. Kullanılan nemledirici kremin parlama karşıtı olması da önemli bir noktadır. Avene Cleanance Mat Emulsion, cildin parlak görüntüsünü ortadan kaldırarak mat ve ferah bir görünüm sağlar. Gün içinde sıkı gözenek etkisi ve parlamayan cilt yüzeyi vaat eder.