KATEGORİLER
Kadın Sağlığı
Erkek Sağlığı
Çocuk Sağlığı
Ergenlik Dönemi
Vitaminler ve Besin Destekleri
Hamilelik - Emzirme Dönemi
Hesaplayıcılar
Beslenme ve Kilo Kontrol
Hastalıklar
Göz Sağlığı
Cilt Sağlığı
Saç - Tırnak Sağlığı
Ağız - Diş Sağlığı
Ayak - Bilek - Bacak Sağlığı
Uzmanlarımız
 
    2042

Hafıza Destekleri

 

Hafıza Sorunlarına Destekler:

Okul Çağı ve Gençlerde:

Rhodiola rosea:
Rhodiola, Orta Asya ve Avrupa’ daki dağlarda, soğuk iklimlerde yetişen bir bitkidir. Vücudun fiziksel ve zihinsel performansını arttırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Rhodiola, strese karşı toleransı arttırır. Böylece okul zamanı sınavlarda, sunumlarda öğrencilerin başarılarını arttırır ve gereksiz stres ve paniği önler.
Aynı amaçla çalışan insanlar da Rhodiola' yı tercih edebilirler. Özellikle muhasebe, hesap işleri ile uğraşan insanlar ya da sürekli toplantı, sunum yapanlar hem zihin desteği için hem de konsantrasyon sağlayıcı etkisi için Rhodiola desteği almalıdırlar.

Rhodiola kullanımı, öğrenme ve hafıza fonksiyonlarını destekler. Bu fonksiyonlardaki gelişme kullanıma başlandıktan sonra 10 gün içinde kendini gösterir. Gençlerde strese bağlı yorgunluğu önemli ölçüde azaltır.

 

Orta Yaş ve Üzeri:

Ginkgo biloba:
Ginkgo biloba milyonlarca yıl öncesinden beri var olan ve özellikle Çin’ de yetişen bir ağaçtır. Yapraklarını içeriği nedeniyle tıpta kullanımı giderek artmaktadır.

Ginkgo biloba ekstresi serebral kan akışını arttırarak, beyinde oksijen ve glukoz kullanımını arttırdığı saptanmıştır. Ayrıca beyindeki ileti transferini destekleyerek kısa süreli hafıza, mental uyanıklık ve genel zihinsel performansın iyileştirilmesinde etkili olduğu doğrulanmıştır.

Ancak Ginkgo biloba orta yaşlıların kullanması gereken bir bitkidir. Bitkinin zihni güçlendiren ve konsantrasyon sağlayan etkisi gençlerde değil yaşlılarda görülmektedir. Bu nedenle Rhodiola’ dan farklıdır.

 
 
Yazdır

 
 
Bu alanda internette en çok aranan konular:
 kalıtsal hastalıklar   iç hastalıklar   salgın hastalıklar   bulaşıcı hastalılar   cinsel hastalıklar   kalıtım   hayvanlardan geçen hastalıklar   zührevi hastalıklar   hastalık   nörolojik hastalıklar   psikolojik hastalıklar   genetik hastalıklar
   sağlıklı yaşam için ihtiyaç duyulanlar   vitamin ve sağlık   mineraller   sağlıklı yaşam için gerekenler   sağlıklı yaşam için   sağlıklı yasamak için destekleyiciler   sağlıklı yaşama için gerekli besinler   sağlıklı yaşam   sağlıklı yaşamak için   Sağlıklı Yaşam Destekleri
   ruhsal dengesizlik   ruhsal çöküntü   ruhsal bunalım   ruhsal bozulmalar   ruh sağlığı ve gelişim   ruh sağlığı   psikoloji   psikiyatrik rahatsızlıklar   psikiyatri ve gelişim
   bitkinin sağlığa etkileri   bitkinin besin olarak önemi   bitkiden gelen sağlık   bitki ve sağlıklı beslenme   bitki ve sağlık   bitki ve beslenme
 
 
 Üye Girişi
E-Mail :
Şifre :
Üye değilseniz lütfen üye olmak için tıklayınız
Şifremi Unuttum
Aktivasyon Mailim Gelmedi E - Mail Grubu
E-Posta

Ailenizde en sık görülen hastalık hangisidir?
 

kanser

 

kalp hastalıkları

 

astım

 

psikolojik rahatsızlıklar

 

böbrek yetmezliği

 
İhtiyaç Listeleri
Doğum Çantası
Seyahat Listesi

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
   
 
  E-Ticaret Sitesi ve Web Sitesi Tasarımı | Webpaketi.com