KATEGORİLER
Kadın Sağlığı
Erkek Sağlığı
Çocuk Sağlığı
Ergenlik Dönemi
Vitaminler ve Besin Destekleri
Hamilelik - Emzirme Dönemi
Hesaplayıcılar
Beslenme ve Kilo Kontrol
Hastalıklar
Göz Sağlığı
Cilt Sağlığı
Saç - Tırnak Sağlığı
Ağız - Diş Sağlığı
Ayak - Bilek - Bacak Sağlığı
Uzmanlarımız
 
    2042

Çocuklar İçin Suyun Önemi

 

Çocuklar İçin Suyun Önemi

Beden de birçok işlevi olan su vazgeçilmez bir besin maddesidir. Yetişkinlerde vücut ağırlığının % 50-60’ ını su oluştururken, bu oran normal zamanda doğmuş bebeklerde % 70’e, erken doğmuş bebeklerde % 80’ e dek ulaşmaktadır. Çocuklar yetişkinlere oranla vücutlarındaki suyu daha çabuk kaybederler.

Çocukların ihtiyacı olan sıvı miktarını gün içerisinde almalarını sağlamak önemlidir. Bu sıvıyı yemeklerle birlikte almaları şart değildir. Mide, besinleri sindirmek için sıvıya ihtiyaç duyar ancak yemeklerle birlikte su almasak da vücutta bulunan su bu amaçla kullanılabilir.

Bebekler sıvı alımını kısıtlanmasına daha duyarlıdır. Çocukların günlük sıvı gereksinimleri vücut yüzeylerine göre hesaplanır ve metrekare yüzey alan başına 1500 ml’dir. Örneğin yeni doğan bir bebeğin günlük sıvı ihtiyacı yaklaşık 375ml, 1 yaşındaki çocuğun ise 1 yaklaşık 750 ml’dir. Yaş ve kilo arttıkça günlük sıvı ihtiyacı da orantılı olarak çoğalır.

Küçük bebekler acıktıklarında, susadıklarında ya da altları kirlendiğinde sıkıntılarını ağlayarak dile getirirler.
 
 
Yazdır

 
 
Bu alanda internette en çok aranan konular:
 sağlıklı yaşam için ihtiyaç duyulanlar   vitamin ve sağlık   mineraller   sağlıklı yaşam için gerekenler   sağlıklı yaşam için   sağlıklı yasamak için destekleyiciler   sağlıklı yaşama için gerekli besinler   sağlıklı yaşam   sağlıklı yaşamak için   Sağlıklı Yaşam Destekleri
   temizlik için su   suyun temizlik için önemi   su ve temizlik   su ve sağlıklı yaşam   su ve sağlık   su ve hijyen   su


   çocuk ve su   canlılar   suyun canlılar   suyun canlılar önemi   suyun önemi nedir   su ve önemi   suyun hayatımızdaki önemi   canlılar için su   su kaynakları   suyun kaynakları   su nedir   suyun tüketimi
 
 
 Üye Girişi
E-Mail :
Şifre :
Üye değilseniz lütfen üye olmak için tıklayınız
Şifremi Unuttum
Aktivasyon Mailim Gelmedi E - Mail Grubu
E-Posta

Ailenizde en sık görülen hastalık hangisidir?
 

kanser

 

kalp hastalıkları

 

astım

 

psikolojik rahatsızlıklar

 

böbrek yetmezliği

 
İhtiyaç Listeleri
Doğum Çantası
Seyahat Listesi

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
   
 
  E-Ticaret Sitesi ve Web Sitesi Tasarımı | Webpaketi.com