KATEGORİLER
Kadın Sağlığı
Erkek Sağlığı
Çocuk Sağlığı
Ergenlik Dönemi
Vitaminler ve Besin Destekleri
Hamilelik - Emzirme Dönemi
Hesaplayıcılar
Beslenme ve Kilo Kontrol
Hastalıklar
Göz Sağlığı
Cilt Sağlığı
Saç - Tırnak Sağlığı
Ağız - Diş Sağlığı
Ayak - Bilek - Bacak Sağlığı
Uzmanlarımız
 
    2042

Göz Hastalıkları Riski İçin Antioksidanlar

 
Göz Hastalıkları Riski İçin Antioksidanlar

C vit: C vitamini göz şikayetleri için önemli bir antioksidandır. Glokomda göz içi basıncının ayarlanmasında önemli bir role sahiptir. Ayrıca yapılan klinik çalışmalar sonucu C vitamininin düzenli bir şekilde kullanılması ile katarakta karşı olumlu sonuçlar elde edilmiştir. Düzenli C vitamini takviyesi ile katarakt oluşumunda azalma ve katarakt ilerlemesinde yavaşlama tespit edilmiştir.

Bioflavonoitler: Bioflavonoitler özellikle mavi-mor-kırmızı renkli meyvelerde çok bulunur ve göz sağlığı için çok önemli bir yere sahiptir. Antioksidan etkisinin yanında kolajen dokusunun bütünlüğünü korur ve C vitamininin etkisini güçlendirir. Ayrıca bioflavonoitler gece görüşünü arttırmak için kullanılır.

Özellikle yaban mersini ekstresi göz sağlığı için büyük önem taşır. Yaşa bağlı görme bozuklukları, maküler dejenerasyon, katarakt, retinopati ve glokomdan korunma ve tedavilerinde destek olarak kullanımı gösterilmiştir. Retinanın kollajen yapısını, gözün yapısındaki kılcal damarları ve sinirleri güçlendirir. Gece görmelerini güçlendirir. Gözün oksijen seviyesini yükseltir ve yüksek antioksidan etki sağlar.

Selenyum ve E vitamini: Selenyum ve E vitamini antioksidan olarak beraber çalışırlar ve gözdeki serbest radikal oluşumunu engellerler. Böylece göz merceğinin ve göz dokularının oksijen seviyeleri artar. Katarakt ve glokom oluşumunu engellemede büyük rol oynar.
 
 
Yazdır

 
 
Bu alanda internette en çok aranan konular:
 sağlıklı yaşam için ihtiyaç duyulanlar   vitamin ve sağlık   mineraller   sağlıklı yaşam için gerekenler   sağlıklı yaşam için   sağlıklı yasamak için destekleyiciler   sağlıklı yaşama için gerekli besinler   sağlıklı yaşam   sağlıklı yaşamak için   Sağlıklı Yaşam Destekleri
   antioksidan türleri   antioksidanlar   antioksidan nedir?   antioksidan   antioksidanlar nelerdir? 
 
 Üye Girişi
E-Mail :
Şifre :
Üye değilseniz lütfen üye olmak için tıklayınız
Şifremi Unuttum
Aktivasyon Mailim Gelmedi E - Mail Grubu
E-Posta

Ailenizde en sık görülen hastalık hangisidir?
 

kanser

 

kalp hastalıkları

 

astım

 

psikolojik rahatsızlıklar

 

böbrek yetmezliği

 
İhtiyaç Listeleri
Doğum Çantası
Seyahat Listesi

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
   
 
  E-Ticaret Sitesi ve Web Sitesi Tasarımı | Webpaketi.com