KATEGORİLER
Kadın Sağlığı
Erkek Sağlığı
Çocuk Sağlığı
Ergenlik Dönemi
Vitaminler ve Besin Destekleri
Hamilelik - Emzirme Dönemi
Hesaplayıcılar
Beslenme ve Kilo Kontrol
Hastalıklar
Göz Sağlığı
Cilt Sağlığı
Saç - Tırnak Sağlığı
Ağız - Diş Sağlığı
Ayak - Bilek - Bacak Sağlığı
Uzmanlarımız
 
    2042

Kalp Hastalıkları Riski Olanlar İçin Antioksidanlar

 
Kalp Hastalıkları Riski Olanlar İçin Antioksidanlar
 
E vitamini: İyi (LDL) kolesterol molekülüne kolayca dahil olabilen ve böylece serbest radikallerin verdiği hasarı önleyen E vitamini, kalp hastalığına karşı çok etkili koruma sağlayan bir antioksidandır. E vitamininin dozu arttıkça, LDL kolesterolüne verilen oksidatif hasara karşı o kadar koruma sağlanır.

Üzüm Çekirdeği ve Çam Kabuğu Ekstresi: İçerdikleri proantosiyanidin karışımları ile güçlü antioksidan etkiye sahip olmalarının yanında kalp-damar sağlığı açısından önemli etkileri vardır. Bu ekstreler başlıca venöz yetmezlik, varis, kılcal damar zayıflığı gibi damar hastalıklarında kullanılır. Ayrıca yapılan son araştırmalarda bu ekstrelerin atardamar zarının zarar görmesini engellediğini, kan kolesterolü düzeylerini düşürdüğünü ve damarın içindeki kolesterol yığınını küçülttüğünü göstermiştir.

C vitamini: C vitamini vücudumuzun en önemli antioksidanıdır. Vücudumuz hücrelerinin hem içinde hem de hücrelerarası sıvılarda antioksidan görevi görür. C vitamini hem antioksidan enzimlerle işbirliği yapar hem de diğer antioksidanların etkinliklerini arttırır. Antioksidan görevi görmesinin yanı sıra atardamarların kolajen yapılarını güçlendirir, toplam kolesterol düzeyini düşürür, HDL kolesterol düzeylerini yükseltir ve trombosit birikimini baskılar.

Coenzim Q-10: Vücutta güçlü antioksidan etkileri vardır. Özellikle vücut yağlarının oksidasyonunu engeller. Ayrıca yağ metabolizmasında rol oynayarak kalbin kasılması için ihtiyacı olan enerjiyi yağlardan temin etmesini sağlar.

Alıç: Özellikle ailesinde kalp hastalığı görülmüş ve kendisi de risk grubunda olan kişiler tarafından sık sık kürler halinde kullanılması gereken bir antioksidandır. Bitkide bulunan flavonoidler antioksidan aktivite göstererek kalp-damar sağlığına destek olur. Ayrıca kalp ritmini düzenlerler ve kalp yetmezliğinin erken aşamalarında kalbi güçlendirirler.

 
 
Yazdır

 
 
Bu alanda internette en çok aranan konular:
 sağlıklı yaşam için ihtiyaç duyulanlar   vitamin ve sağlık   mineraller   sağlıklı yaşam için gerekenler   sağlıklı yaşam için   sağlıklı yasamak için destekleyiciler   sağlıklı yaşama için gerekli besinler   sağlıklı yaşam   sağlıklı yaşamak için   Sağlıklı Yaşam Destekleri
   antioksidan türleri   antioksidanlar   antioksidan nedir?   antioksidan   antioksidanlar nelerdir? 
 
 Üye Girişi
E-Mail :
Şifre :
Üye değilseniz lütfen üye olmak için tıklayınız
Şifremi Unuttum
Aktivasyon Mailim Gelmedi E - Mail Grubu
E-Posta

Ailenizde en sık görülen hastalık hangisidir?
 

kanser

 

kalp hastalıkları

 

astım

 

psikolojik rahatsızlıklar

 

böbrek yetmezliği

 
İhtiyaç Listeleri
Doğum Çantası
Seyahat Listesi

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
   
 
  E-Ticaret Sitesi ve Web Sitesi Tasarımı | Webpaketi.com