KATEGORİLER
Kadın Sağlığı
Erkek Sağlığı
Çocuk Sağlığı
Ergenlik Dönemi
Vitaminler ve Besin Destekleri
Hamilelik - Emzirme Dönemi
Hesaplayıcılar
Beslenme ve Kilo Kontrol
Hastalıklar
Göz Sağlığı
Cilt Sağlığı
Saç - Tırnak Sağlığı
Ağız - Diş Sağlığı
Ayak - Bilek - Bacak Sağlığı
Uzmanlarımız
 
    2042

Kolesterolü Yüksek Olanlar İçin Antioksidanlar

 
Kolesterolü Yüksek Olanlar İçin Antioksidanlar
 

C vitamini: C vitamininin, okside olmuş E vitaminini dönüştürmesi ve hiperoksit radikalini temizlemesi kardiyovasküler hastalıklara karşı önemli bir koruma sağlar. Hasarlı damar dokularına lipoprotein A’ nın toplanmasını baskılar. C vitamini, kötü kolesterolü(LDL) damarlardan uzaklaştırarak iyi kolesterolü(HDL) arttırır.

Lipotropik Faktörler: Yağ metabolizması üzerindeki etkilerinden dolayı lipotropik faktörler kolesterolü düşürmede tamamlayıcı takviyelerden biri olarak kabul edilmektedir. Karaciğerdeki yağ depolarını azaltılmasına yardımcı olur ve hem karaciğer detoksu sağlar hem de vücuttaki kötü kolesterolü vücuttan uzaklaştırır.

E vitamini: İyi kolesterolün oksidasyonunu engeller ve kanda miktarının yüksek olmasını böylece kötü kolesterolün düşmesini sağlar. Ayrıca kolesterolün kalp üzerine yapacağı zararı azaltır ve kalp hastalığı riskine karşı da korur.
 
 
 
Yazdır

 
 
Bu alanda internette en çok aranan konular:
 sağlıklı yaşam için ihtiyaç duyulanlar   vitamin ve sağlık   mineraller   sağlıklı yaşam için gerekenler   sağlıklı yaşam için   sağlıklı yasamak için destekleyiciler   sağlıklı yaşama için gerekli besinler   sağlıklı yaşam   sağlıklı yaşamak için   Sağlıklı Yaşam Destekleri
   antioksidan türleri   antioksidanlar   antioksidan nedir?   antioksidan   antioksidanlar nelerdir? 
 
 Üye Girişi
E-Mail :
Şifre :
Üye değilseniz lütfen üye olmak için tıklayınız
Şifremi Unuttum
Aktivasyon Mailim Gelmedi E - Mail Grubu
E-Posta

Ailenizde en sık görülen hastalık hangisidir?
 

kanser

 

kalp hastalıkları

 

astım

 

psikolojik rahatsızlıklar

 

böbrek yetmezliği

 
İhtiyaç Listeleri
Doğum Çantası
Seyahat Listesi

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
   
 
  E-Ticaret Sitesi ve Web Sitesi Tasarımı | Webpaketi.com