KATEGORİLER
Kadın Sağlığı
Erkek Sağlığı
Çocuk Sağlığı
Ergenlik Dönemi
Vitaminler ve Besin Destekleri
Hamilelik - Emzirme Dönemi
Hesaplayıcılar
Beslenme ve Kilo Kontrol
Hastalıklar
Göz Sağlığı
Cilt Sağlığı
Saç - Tırnak Sağlığı
Ağız - Diş Sağlığı
Ayak - Bilek - Bacak Sağlığı
Uzmanlarımız
 
    2042

Kilo Problemi Olanlar İçin Antioksidanlar

 

Kilo Problemi Olanlar İçin Antioksidanlar:

 

Green tea: Yeşil çay içeriğindeki polifenolik maddeler sayesinde çok güçlü antioksidan etkiye sahiptir. Sahip olduğu bu maddeler ile vücudu serbest radikallerden temizler. Bunun yanı sıra yeşil çay vücuttaki diğer antioksidan enzimleri aktive eder. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını sağlar.

Coenzim Q10: Depolanmış yağın enerjiye çevrilmesini sağlar. Diyet yapan kişiler kullandığında vücut enerji üretmek için depolanmış yağları yakar. Özellikle egzersiz ile birlikte etkinliği artar. Ayrıca CoQ-10 serbest radikal hasarını önleyerek güçlü antioksidan etki sağlar.

Alpha Lipoik Asid: Alpha Lipoik Asit kas hücrelerine glikoz girişini arttırır ve yağ hücrelerine glikoz depolanmasını engeller. Böylece vücuttaki yağ dokusunun artmasını engeller. Aynı zamanda ağır metallerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan güçlü bir antioksidandır.

C vitamini: Diyet programı sırasında vücudun direncini koruması, bağışıklık sistemini güçlendirmesi için C vit kullanılabilir. C vitamini hem detoks yaparken hem de bağışıklık sistemini destekleyerek kilo verme programına destek olur.

Rose Hips: Güçlü bir antioksidan olan C vitaminini yüksek oranda içeren bu bitkinin ekstresinin kullanılması, detoks etkinin yanı sıra bağışıklık sistemi güçlendirici etki de sağlar.

Cinnamon (Tarçın): Tarçın güçlü bir antioksidan etkinliğe sahiptir. Vücutta süperoksit ve hidroksil radikallerinin temizlenmesini sağlar. Aynı zamanda kan şeker düzeyini dengeleyici etkisi sayesinde kan şekerindeki ani düşüşlere engel olarak tatlı krizlerinin önlenmesini sağlar.

Lipotropik Faktörler: Lipotropik faktörler, yağların vücuttan uzaklaştırılma hızını arttıran, karaciğerde yağ birikimini azaltan maddelerdir. Bu maddeler aynı zamanda, yağın yakılması esnasında meydana çıkan toksinleri uzaklaştırır. Bu toksinler uzaklaşmazsa yağ metabolizması zayıflar. Yağların vücuttan uzaklaştırılmasını sağladığı için kilo kaybına yardımcı olur. Ancak uygun bir egzersiz programı takip edilmelidir. Lipotropik faktörler karaciğerin vücudu temizlemesini kolaylaştırır. Ayrıca alkolün detoksifikasyonunu sağlar.

 
 
Yazdır

 
 
Bu alanda internette en çok aranan konular:
 erkekler için sağlık bilgileri   sağlık için   erkeklerde sağlık   erkeklerde beslenme   erkeklerde kilo   erkeklerde sağlık ve spor
   kadın ve sağlığı   kadın sağlık   kadın sağlığı merkezleri   kadın sağlığı merkezi   Kadın sağlığı   kadın hastalıkları   kadın doğum   kadın dogum sağlığı   kadın aile   bebek sağlığı   aile sağlığı merkezi   aile kadın sağlığı
   sağlıklı yaşam için ihtiyaç duyulanlar   vitamin ve sağlık   mineraller   sağlıklı yaşam için gerekenler   sağlıklı yaşam için   sağlıklı yasamak için destekleyiciler   sağlıklı yaşama için gerekli besinler   sağlıklı yaşam   sağlıklı yaşamak için   Sağlıklı Yaşam Destekleri
   spor ve kalori   sağlıklı kilo vermek   sağlık ve kilo   kilo ve spor   kilo ve sağlık   kilo kaybetmek   kilo almak   kilo   diyet   besin ve kilo
   spor ve kalori   sağlıklı kilo vermek   sağlık ve kilo   kilo ve spor   kilo ve sağlık   kilo kaybetmek   kilo almak   kilo   diyet   besin ve kilo
   antioksidan türleri   antioksidanlar   antioksidan nedir?   antioksidan   antioksidanlar nelerdir? 
 
 Üye Girişi
E-Mail :
Şifre :
Üye değilseniz lütfen üye olmak için tıklayınız
Şifremi Unuttum
Aktivasyon Mailim Gelmedi E - Mail Grubu
E-Posta

Ailenizde en sık görülen hastalık hangisidir?
 

kanser

 

kalp hastalıkları

 

astım

 

psikolojik rahatsızlıklar

 

böbrek yetmezliği

 
İhtiyaç Listeleri
Doğum Çantası
Seyahat Listesi

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
   
 
  E-Ticaret Sitesi ve Web Sitesi Tasarımı | Webpaketi.com