KATEGORİLER
Kadın Sağlığı
Erkek Sağlığı
Çocuk Sağlığı
Ergenlik Dönemi
Vitaminler ve Besin Destekleri
Hamilelik - Emzirme Dönemi
Hesaplayıcılar
Beslenme ve Kilo Kontrol
Hastalıklar
Göz Sağlığı
Cilt Sağlığı
Saç - Tırnak Sağlığı
Ağız - Diş Sağlığı
Ayak - Bilek - Bacak Sağlığı
Uzmanlarımız
 
    2042

Diyabetliler İçin Antioksidanlar

 
Diyabetliler İçin antioksidanlar:

C vit: Güçlü bir antioksidan olan C vitamini vücutta insülin enzimi ile taşınır. Diyabet hastalarında insülin azlığı nedeniyle C vit. eksikliği görülür. C vit eksikliği de diyabetli kişinin, kılcal damar geçirgenliğini arttırarak kanama riskini arttırır. Yaraların iyileşme süresinin uzamasına neden olur. Ayrıca diyabet hastalarında, alyuvarlarda sorbitol birikimini azalttığına dair yapılmış çalışmalar da vardır. C vit diyabetli kişilerce antioksidan amaçlı tercih edildiğinde hasta hem C vit ihtiyacını giderir hem de detoksunu yapmış olur.

E vit: Diyabet hastaları E vitaminine daha çok ihtiyaç duyarlar. E vit antioksidan etkisiyle oksidatif baskıyı azaltır ve glukozun taşınmasını kolaylaştırır. Bir yandan detoks yaparken bir yandan da glukoz metabolizmasına yardımcı olur.

Çinko: Çinko insülin metabolizmasının sentezleme, salgılama ve kullanma gibi her safhasında yer alır. Antioksidan olarak kullanımında şeker hastalığına karşı destekleyici etkisi nedeniyle tercih edilebilir.

Flavonoidler: Birçok bitkide bulunan flavonoidler şeker hastalarında hücre içindeki C vitamini miktarını arttırır ve ince damarların kırılma ve sızıntısını azaltır.

Yaban Mersini: Yaban mersini flavonoidlerinin diyabet hastalarına sayısız faydası vardır. Özellikle hücre içindeki C vit düzeyini yükseltirler, küçük kan damarlarının çatlamasını ve sızdırmasını düşürürler, kolay yaralanmayı engeller ve güçlü antioksidan etki yaratırlar.Diyabet hastaları, detoks yapmak istediklerinde, bu antioksidanları öncelikli olarak seçtiklerinde hem detoks hem de diyabet için destek tedavi yapmış olurlar.
 
 
Yazdır

 
 
Bu alanda internette en çok aranan konular:
 sağlıklı yaşam için ihtiyaç duyulanlar   vitamin ve sağlık   mineraller   sağlıklı yaşam için gerekenler   sağlıklı yaşam için   sağlıklı yasamak için destekleyiciler   sağlıklı yaşama için gerekli besinler   sağlıklı yaşam   sağlıklı yaşamak için   Sağlıklı Yaşam Destekleri
   antioksidan türleri   antioksidanlar   antioksidan nedir?   antioksidan   antioksidanlar nelerdir? 
 
 Üye Girişi
E-Mail :
Şifre :
Üye değilseniz lütfen üye olmak için tıklayınız
Şifremi Unuttum
Aktivasyon Mailim Gelmedi E - Mail Grubu
E-Posta

Ailenizde en sık görülen hastalık hangisidir?
 

kanser

 

kalp hastalıkları

 

astım

 

psikolojik rahatsızlıklar

 

böbrek yetmezliği

 
İhtiyaç Listeleri
Doğum Çantası
Seyahat Listesi

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
   
 
  E-Ticaret Sitesi ve Web Sitesi Tasarımı | Webpaketi.com