KATEGORİLER
Kadın Sağlığı
Erkek Sağlığı
Çocuk Sağlığı
Ergenlik Dönemi
Vitaminler ve Besin Destekleri
Hamilelik - Emzirme Dönemi
Hesaplayıcılar
Beslenme ve Kilo Kontrol
Hastalıklar
Göz Sağlığı
Cilt Sağlığı
Saç - Tırnak Sağlığı
Ağız - Diş Sağlığı
Ayak - Bilek - Bacak Sağlığı
Uzmanlarımız
 
    1022

Erkek Sağlığı_Karın Yağlanmaları

 
Karın Yağlanmaları
Fazla kilo sadece bayanların değil erkeklerin de sorunu haline gelmeye başladı. Özellikle son zamanlarda yaygınlaşan fast-food kültürü, oturarak çalışmak ve yeteri kadar egzersiz yapmamak sonucunda kilo almak kaçınılmaz hale geldi.  
 
Vücudun gün içinde harcadığı enerji aldığı kaloriden az olursa vücut fazla gelen enerjiyi yağ dokusu olarak depolar. Bu yağ dokusu bayanlarda daha çok kalçaya yerleşirken erkeklerde ise karın bölgesine yerleşir ve burada birikmeye başlar. Pantolonun belinden taşan bu fazlalıklara ‘aşk simidi’ adı verilerek, sempatik gösterilmeye çalışılır. Ama sağlık açısından o kadar sevimli oldukları söylenemez. Başlangıçta basit bir kilo alma problemi gibi görünse de ilerleyen dönemlerde ağır sonuçlara sebep olabilir. Şeker hastalığı, yüksek tansiyon ve kalp krizi ihtimalini yükseltir.
 
Özellikle karın bölgesinde gerçekleşen yağlanma iç organları da tehdit eder. İç organların yağlanması nedeniyle gelişebilecek pek çok probleme davetiye çıkarır. Bu nedenle düzenli ve sağlıklı beslenmeli ve kilomuzu korumaya dikkat etmeliyiz.
 
Yazdır

 
 
İlgili Haberler
Prostat kanserine, 'aşı' ile tedavi
Prostat kanserinde, hormon ve kemoterapi seçeneklerinin yanı sıra artık "aşı" il
• devamını oku
Tüm Haberler
Bu alanda internette en çok aranan konular:
 erkekler için sağlık bilgileri   sağlık için   erkeklerde sağlık   erkeklerde beslenme   erkeklerde kilo   erkeklerde sağlık ve spor
   zührevi hastalıklar   salgın hastalıklar   psikolojik hastalıklar   nörolojik hastalıklar   kalıtsal hastalıklar   iç hastalıklar   hayvanlardan geçen hastalıklar   hastalık   genetik hastalıklar   cinsel hastalıklar   bulaşıcı hastalıklar 
 
 Üye Girişi
E-Mail :
Şifre :
Üye değilseniz lütfen üye olmak için tıklayınız
Şifremi Unuttum
Aktivasyon Mailim Gelmedi E - Mail Grubu
E-Posta

Ailenizde en sık görülen hastalık hangisidir?
 

kanser

 

kalp hastalıkları

 

astım

 

psikolojik rahatsızlıklar

 

böbrek yetmezliği

 
İhtiyaç Listeleri
Doğum Çantası
Seyahat Listesi

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
   
 
  E-Ticaret Sitesi ve Web Sitesi Tasarımı | Webpaketi.com