KATEGORİLER
Kadın Sağlığı
Erkek Sağlığı
Çocuk Sağlığı
Ergenlik Dönemi
Vitaminler ve Besin Destekleri
Hamilelik - Emzirme Dönemi
Hesaplayıcılar
Beslenme ve Kilo Kontrol
Hastalıklar
Göz Sağlığı
Cilt Sağlığı
Saç - Tırnak Sağlığı
Ağız - Diş Sağlığı
Ayak - Bilek - Bacak Sağlığı
Uzmanlarımız
 
    1022

Erkeklerde Lazer Epilasyon

 
Erkeklerde Lazer Epilasyon Kaç Seansta Sonuç Verir?

Kıl yapısına, kişinin ten rengine ve kıl kökünün kalınlığına göre değişen sonuçlar alınır. Sarışın insanlarda çok daha uzun sürer. Hatta bazen hiç sonuç alınamayabilir. Ama esmer tenli ve kalın kıl köküne sahip insanlarda ya da beyaz tenli siyah kıllı insanlarda ortalama 6-7 seans gibi sonuç alınması mümkün olabilmektedir.

Bunun yanı sıra hiç sonuç alınamayan vakalar da görülmektedir. Bu nedenle bazı merkezlerde özellikle sarışın kişiler için deneme atışları yapılmaktadır. Bu deneme çalışması sonuç verdiği takdirde kişi lazer uygulamasını gönül rahatlığıyla yaptırabilir.

Seans sayısı kişiye göre değişebilmektedir. Bazı kişilerde 4-5 seansta sonuç alınabildiği gibi bazılarında ise 9-10 seansa kadar uzayabiliyor. Uygulama sonrası kişi % 80 oranında sonuç alıyor. Kalan kıllar ise ince, zayıf tüy şeklinde kalabiliyor.
 

Lazer Epilasyonu Erkekler Daha Çok Hangi Bölgeler İçin Tercih Ediyor?

Lazer uygulamasını erkekler daha çok sırt ve göğüs kılları içi tercih ediyor. Ayrıca ense, boyun, sakal üstü, burun üstü, kaş arası, çok nadir olarak da sakallarda uygulama isteyen beyler de bulunmaktadır. Özellikle sert sakalları olan beyler sakallarını yumuşatmak için tercih etmektedirler. Ayrıca kollarda, el üstünde ve bacaklarda bulunan kıllar için de uygulama isteyen beylere sıklıkla rastlanmaktadır.

Genelde vücut geliştiren beyler tüm vücut olarak epilasyon yaptırmayı tercih ediyor.

En çabuk cevap göğüs ve sırt bölgelerinden alınıyor.
 

Lazer Epilasyonun Erkeklerde Kullanılması Sakıncalı Olan Bölgeler Var Mı?

Erkeklerde lazer epilasyonun kullanılmasının sakıncalı olduğu herhangi bir bölge yoktur. Bütün bölgelerde çok rahatlıkla kullanılabilir.

Sadece bazı esmer tenlerde sakal üstü bölgeler için seçici olunabiliyor. Bu kişilerde söz konusu bölgelerde yanık oluşma ihtimali olabilir. Ancak bunun dışında sağlık açısından herhangi bir problem yoktur.

Çok nadir olarak yağlı cilt yapısına sahip erkeklerde göğüs, sakal üstü ya da sırt bölgesinde uygulama sonrası sivilcelenme görülebilir. Ancak bu durumun görülme sıklığı % 5-6 civarındadır. Sivilcelenme kalıcı değildir.
 

Erkekler Lazer Epilasyondan Önce ve Sonra Nelere Dikkat Etmelidir?

Epilasyondan önce 2-3 gün boyunca işlem yapılacak bölgeye nemlendirici uygulanmalıdır. Çünkü kuru ciltlerde lekelenme şikayeti sıklıkla görülür. Epilasyondan önce kişi traş olmamış olmalıdır. Ayrıca güneşte de yanmamış olmalıdır.

Epilasyon sonrası hem bayların hem bayanların dikkat etmesi gereken en önemli nokta güneşten korunmadır. Kişiler epilasyon sonrası mutlaka yüksek faktörlü güneş koruması kullanmalı ve gün içinde sık sık güneş koruyucusunu tazelemelidir.

Epilasyon yapılan bölgeye özellikle ilk gün alkol içeren, kolonya ve deodorant benzeri ürünler sürülmemelidir.

Kabuklanma eğilimi olan ciltlerde koruyucu krem kullanılmalıdır.

Epilasyon bölgesini tahriş edebilecek uygulamalardan sakınılmalıdır.
 

Lazer Epilasyon Uygulamasında Erkeklerle Bayanlar Arasında Fark Var Mı?

Teoride uygulamada hiçbir fark yoktur. Ancak beyler bayanlara göre acıya daha duyarlı olduğu için ilk seanslarda çok az bir doz düşüklüğü uygulanabilir. Bayanlar ağda gibi işlemler nedeniyle acıya alışkın oldukları için bu doz oynaması pek gerekmez.

 

Yazdır

 
 
Bu alanda internette en çok aranan konular:
 erkekler için sağlık bilgileri   sağlık için   erkeklerde sağlık   erkeklerde beslenme   erkeklerde kilo   erkeklerde sağlık ve spor
   temizlik ve bakım   kişisel temizlik   kişisel bakım ürünleri   kişisel bakım resimleri   kişisel bakım nelerdir   kişisel bakım nedir   kişisel bakım erkek   kişisel bakım araçları   kişisel bakım aletleri
   lazer epilasyon fiyatları   lazer   iğneli epilasyon   epilasyon zararları   epilasyon merkezleri   epilasyon merkezi   epilasyon lazer   epilasyon fiyatları   epilasyon aleti
 
 
 Üye Girişi
E-Mail :
Şifre :
Üye değilseniz lütfen üye olmak için tıklayınız
Şifremi Unuttum
Aktivasyon Mailim Gelmedi E - Mail Grubu
E-Posta

Ailenizde en sık görülen hastalık hangisidir?
 

kanser

 

kalp hastalıkları

 

astım

 

psikolojik rahatsızlıklar

 

böbrek yetmezliği

 
İhtiyaç Listeleri
Doğum Çantası
Seyahat Listesi

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
   
 
  E-Ticaret Sitesi ve Web Sitesi Tasarımı | Webpaketi.com