KATEGORİLER
Kadın Sağlığı
Erkek Sağlığı
Çocuk Sağlığı
Ergenlik Dönemi
Vitaminler ve Besin Destekleri
Hamilelik - Emzirme Dönemi
Hesaplayıcılar
Beslenme ve Kilo Kontrol
Hastalıklar
Göz Sağlığı
Cilt Sağlığı
Saç - Tırnak Sağlığı
Ağız - Diş Sağlığı
Ayak - Bilek - Bacak Sağlığı
Uzmanlarımız
 
    1540

Ergenlikte Cilt Bakımı

 
Cilt Bakımı Başlıyor
Kaliteli ve güzel bir cilde sahip olmak, ilerleyen yaşlarda dahi cildin genç ve sıkı görünmesini sağlamak her bayanın en büyük isteklerinden biridir. Hatta artık beyler de bu konuda bayanlar gibi düşünmeye başladılar. Genç ve sağlıklı cilde sahip olmanın sırrı ise cildinize bakmaya başladığınız yaşla ilgili. Ne kadar erken başlarsanız o kadar erken yol alırsınız.
 
Cilt bakımına erken yaşta başlamak sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için çok önemlidir. Ancak bakımın doğru şekilde ve doğru ürünlerle yapılması çok önemlidir. Ergenlikle beraber cilt yağlanmaya başlar. Bunun sebebi sebumun yani salgısının artmasıdır.  Eğer cildin temizliğine önem verilmez cilde doğru bakım yapılmazsa bu yağlanma siyah nokta ve aknelere yol açar.
 
Cilt bakımı yaparken doğru bakımın önemi çok büyüktür. Cilt tipini iyi bilip ona göre ürün seçmek gerekir. Yanlış ürün kullanımı sonucu ciltte kızarmalar bozulmalar görülebilir. Bu nedenle herhangi bir ürün tercih etmeden önce uzmanlardan yardım alınması önemlidir.
 

Güzel bir cildin temeli temiz bir cilttir.

1.     Cildimizi her gün temizlemeliyiz.

Ergenlik döneminde yağlanma arttığı için hem sabah hem akşam cildimizi uygun bir temizleyici jel ile yıkamalıyız.

2.     Temizliğin ardından yaşımıza uygun, koruyucu madde içermeyen, zararlı kimyasal madde içermeyen dermokozmetik bir nemlendirici kullanmalıyız.

3.     Ayrıca hafta bir ya da iki kez peeling yaparak ölü derimizi atmalıyız.

4.     Eğer siyah nokta problemi varsa arındırıcı maske kullanarak bu sorunu giderebiliriz.

 

Bütün bu adımlardan sonra her zaman temiz ışıl ışıl parlayan bir cildimiz olacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu koruyucu madde içermeyen, zararlı kimyasal bulundurmayan ürünleri seçmektir. Cildimizi, en genç döneminde bu zararlı maddelere maruz bırakmak, yaşlanmaya başlamasına neden olmaktır. Doğru ürünü seçmek seçtiğimiz ürünleri doğru kullanmak cilt bakımında çok büyük rol oynar. Özellikle eczanelerde bulunan dermokozmetik ürünler katkı maddesi ve zararlı maddeler içermemesi sebebiyle oldukça rağbet görmektedir.

 

 

Yazdır

 
 
Bu alanda internette en çok aranan konular:
 ergenlik dönemi sorunları   gelişim dönemi   erkeklerde ergenlik dönemi   ergenlik dönemi sorunlar   ergenlik dönemi özellikleri   gelişim dönemi   ergenlik dönemi resimleri   ergenlik resimleri   ergenlik dönemi nedir   ergenlik dönemi kızlarda   ergenlik nedir   ergenlik sorunları
   sivilce ve tedavisi   nemlendiriciler   kremler   ergenlik ve cilt   cilt sağlığı   cilt problemleri   cilt bakımı   bakım
 
 
 Üye Girişi
E-Mail :
Şifre :
Üye değilseniz lütfen üye olmak için tıklayınız
Şifremi Unuttum
Aktivasyon Mailim Gelmedi E - Mail Grubu
E-Posta

Ailenizde en sık görülen hastalık hangisidir?
 

kanser

 

kalp hastalıkları

 

astım

 

psikolojik rahatsızlıklar

 

böbrek yetmezliği

 
İhtiyaç Listeleri
Doğum Çantası
Seyahat Listesi

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
   
 
  E-Ticaret Sitesi ve Web Sitesi Tasarımı | Webpaketi.com