KATEGORİLER
Kadın Sağlığı
Erkek Sağlığı
Çocuk Sağlığı
Ergenlik Dönemi
Vitaminler ve Besin Destekleri
Hamilelik - Emzirme Dönemi
Hesaplayıcılar
Beslenme ve Kilo Kontrol
Hastalıklar
Göz Sağlığı
Cilt Sağlığı
Saç - Tırnak Sağlığı
Ağız - Diş Sağlığı
Ayak - Bilek - Bacak Sağlığı
Uzmanlarımız
 
    1540

Kaş Alma, Kaş Şekilleri

Kaş Alma, Kaş Şekilleri

Yüz güzelliğinde en büyük öneme sahip olan öğelerden biridir kaşlarımız. Güzel bakışların sırrı güzel kaşlardan geçer. Ayrıca kaş şeklimiz yüzümüzün ifadesinde önemli rol oynar. Kavisli, üçgen ya da yuvarlak oluşuna göre bakışlar anlamlanır.

Çoğu genç kız sabırsızlıkla bekler kaşlarını alabileceği günü. Bazen kendi başına almaya kalkar. Kaşlarınız kendiniz alacaksanız çok dikkatli olmalısınız. İlk kaş alımı çok önemlidir çünkü kaş şekli genellikle ilk alımda meydana çıkar. Daha sonra şekil vermek zor olabilir.

 

Kaş Şekilleri:

- Kavisli ve yay biçiminde kaş kadını seksi, çekici ve alımlı gösterir.

  
  

- Yüzünüze ve bakışlarınıza ciddi ve sert bir anlam kazandırmak istiyorsanız aşağıdaki üçgen kaş biçimini deneyin.

 

- Ark biçimindeki kaş yüzünüze ve bakışlarınıza sürprizli ama aynı zamanda cilveli bir anlam katar.

   

- Kaşlarınızın ucunu aşağıya doğru uzatırsanız yüzünüz ve bakışlarınız saf bir görünüm alır.

 

Kaş Nasıl Alınmalı?

Yanlış alınmış kaşlar çok risklidir. Bir anda yüzünüzün ifadesi değişebilir ya da kaşınız küsebilir. Yani aldığınız yerden kaş çıkmayabilir. Bu nedenle kaşınızı mutlaka uzman birine aldırmalısınız. Ama illa almak istiyorsanız şu adımları takip etmelisiniz:

Ø  Kaşlarınızı bir fırça yardımıyla düzeltin ve yukarı doğru tarayın. Eğer kaşlarınız düzse aşağıya doğru tarayın. Küçük bir makasla normal uzunluğa ulaşıncaya kadar kısaltın. Böylece gerçek kaş şekliniz ortaya çıkacaktır.

Ø  Kaşınızın tam ortasını kalem yardımıyla belirleyin. Kalemi burnuzun hemen yanında ve dik bir şekilde tutun. Kalemin dışında kalan kısım burnunuzun geniş görünmesine neden olur.

Ø  Kalemi göz bebeğinizin önünde tutun. Kalemin ucunun gösterdiği nokta, kaşınızın kavisli olması gereken yerdir

Ø  Kalemi bir ucunu burnunuzun kenarına diğer ucunu gözünüzün kenarına gelecek şekilde tutun.  Kalemin ucunun gösterdiği nokta kaşınızın bitmesi gerektiği noktadır.

Ø  Beyaz bir kalem kullanarak alınacak olan kaşların yerini belirleyin. Beyaz renk, kaşın koyu görünmesini sağlar. Böylece alırken size kolaylık olur.

Ø  İki kaşınızın arasını ağda yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bu hem daha hızlı hem de daha kolay bir yöntemdir. Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru uygulayın ve çekin.

Ø  Beyaz renkli kısımda bulunan fazla tüyleri cımbız yardımıyla alın.

Ø  Son olarak cildinizde bir buz küpünü 5-6 dakika bekletin. Böylece kızarıklıkların oluşmasını önleyebilirsiniz.

Ø  Arada boş kalan yerlere kaş kalemi sürebilirsiniz.                               
  
Kaş Küserse?

Kaş küserse yani kaşınızı aldığınız yerden bir daha çıkmıyorsa ama siz çıksın istiyorsanız, kaşınızın o bölgesine sarımsak sürebilirsiniz. Bunun için bir sarımsağı soyup enlemesine ikiye bölebilirisiniz.

Yazdır

 
 
Bu alanda internette en çok aranan konular:
 kadın ve sağlığı   kadın sağlık   kadın sağlığı merkezleri   kadın sağlığı merkezi   Kadın sağlığı   kadın hastalıkları   kadın doğum   kadın dogum sağlığı   kadın aile   bebek sağlığı   aile sağlığı merkezi   aile kadın sağlığı
   ergenlik dönemi sorunları   gelişim dönemi   erkeklerde ergenlik dönemi   ergenlik dönemi sorunlar   ergenlik dönemi özellikleri   gelişim dönemi   ergenlik dönemi resimleri   ergenlik resimleri   ergenlik dönemi nedir   ergenlik dönemi kızlarda   ergenlik nedir   ergenlik sorunları
   temizlik ve bakım   kişisel temizlik   kişisel bakım ürünleri   kişisel bakım resimleri   kişisel bakım nelerdir   kişisel bakım nedir   kişisel bakım erkek   kişisel bakım araçları   kişisel bakım aletleri

   bakım   genç bayanlarda bakım   genç bayanlarda cilt   genç bayanlarda makyaj   ilk makyaj   makyaj
 
 
 Üye Girişi
E-Mail :
Şifre :
Üye değilseniz lütfen üye olmak için tıklayınız
Şifremi Unuttum
Aktivasyon Mailim Gelmedi E - Mail Grubu
E-Posta

Ailenizde en sık görülen hastalık hangisidir?
 

kanser

 

kalp hastalıkları

 

astım

 

psikolojik rahatsızlıklar

 

böbrek yetmezliği

 
İhtiyaç Listeleri
Doğum Çantası
Seyahat Listesi

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
   
 
  E-Ticaret Sitesi ve Web Sitesi Tasarımı | Webpaketi.com