KATEGORİLER
Kadın Sağlığı
Erkek Sağlığı
Çocuk Sağlığı
Ergenlik Dönemi
Vitaminler ve Besin Destekleri
Hamilelik - Emzirme Dönemi
Hesaplayıcılar
Beslenme ve Kilo Kontrol
Hastalıklar
Göz Sağlığı
Cilt Sağlığı
Saç - Tırnak Sağlığı
Ağız - Diş Sağlığı
Ayak - Bilek - Bacak Sağlığı
Uzmanlarımız
 

21.09.2010

Saç Bakım Ürünleri

 

Saç Bakım Ürünleri


 


1.     Şampuan – hassas temizleme


Şampuan saçı, saç derisi üzerinde oluşan fazla yağlardan, terden, ölü hücrelerden ve şekillendirme ürünlerinden kalan atıklardan arındırır. Saç yapısına, özelliklerine ve sorunlarına özel geniş seçenekte şampuanlar mevcuttur. Yüksek kaliteli şampuanlar ayrıca formüllerinde protein ve panthenol gibi saç yapısını yenileyen ve elastikiyet kazandıran içeriklere sahiptir.


 


2.     Saç Kremi – Anında Etki İle Kolay Tarama


 Saç kremi temel saç bakımının bir adımıdır. Her şampuan kullanımının ardından uygulanan saç kreminin yumuşatıcı etkisini anında hissedebilir ve görebilirsiniz. Islak saç kolay şekil almaz. Şampuan uygulaması sırasında saç karışabilir ve teller birbirine dolanabilir ve bu durum tarama sırasında saçın yıpranmasına neden olur.


Saç kremi bu yıpranmayı engeller: Saçı yumuşatır, kolay taranmasını sağlar ve dış etkenlere karşı koruma altına alır. Saç kremleri iki gruba ayrılır:


 


·         Durulanan Saç Kremleri


·         Durulanmayan Saç Kremleri


 


Durulanan Saç Kremleri


Durulanan saç kremi ıslak saça masaj yaparak uygulanır ve ardından iyice durulanır. Saç kremi saçın dış katmanını proteinler ile besler ve yıpranmış yatay hücreleri anında güçlendirir. Kuruduktan sonra saç belirgin bir şekilde elastikiyet kazanır ve kolayca şekil alır.


 


Durulanmayan Saç Kremleri


Durulanmayan saç kremi saça tarama işleminin hemen öncesinde uygulanır ve durulanmaz. Saçın daha esnek olmasını sağlar ve saça uzun süreli bakım yapar.


 


3.     Bakım Ürünü – Saç Kökünden Ucuna Kadar Bakım


Bakım ürünleri saça yoğun bir bakım sağlar. Saça nüfuz eden yüksek bakım özellikli özel içeriklere sahiplerdir. Saça masaj yapılarak uygulanırlar ve direkt saç yapısına ulaşarak, gözle görülür bir şekilde yapıyı yenilerler ve zararlı dış etkenlere karşı koruma altına alırlar.


 


İki Farklı Çeşit Bakım Ürünü Mevcuttur:


·         Durulanan Bakım Ürünleri


·         Durulanmayan Bakım Ürünleri


 


Durulanan Bakım Ürünleri


Durulanan Bakım Ürünleri, bakım derecesine bağlı olarak, 1-15 dakika arasında değişen uygulama süresine sahiptirler. Daha etkin bir sonuç ısıdan faydalanarak edinilebilir, örnek olarak saçı, uygulama sonrasında temiz plastik bir bone ile sarmak.


 


Durulanmayan Bakım Ürünleri


Durulanmayan Bakım Ürünleri saça masaj yapılarak ve homojen bir şekilde dağıtılarak uygulanır. Bu tip bakım ürünlerinin avantajı uygulama sonrasında durulanmalarının gerekmemesi. Bu daha az zaman harcanması ve bakım ürününün saça daha uzun süre bakım yapmasını sağlar. 


Bakım ürünlerinin uygulamasında saçın ihtiyacı olan doğru ürünü seçmek çok önemlidir. Saç ne kadar fazla yıpranmış ve zarar görmüş ise, bakım ürünlerinin o kadar fazla sıklıkta uygulanması gerekir.


Saçınızda kırılma ya da kurutmadan kaynaklanan yıpranma varsa, bakım ürünleri kısa zamanda derinlemesine onarım ve parlaklık sağlayarak sorununuza çözüm getirir.


 

 

Bu içerikte yorumunuz olmasını istiyorsanız.
Lütfen üye girişi yapınız.

Üyemiz değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

 
 
 
 Üye Girişi
E-Mail :
Şifre :
Üye değilseniz lütfen üye olmak için tıklayınız
Şifremi Unuttum
Aktivasyon Mailim Gelmedi E - Mail Grubu
E-Posta

Ailenizde en sık görülen hastalık hangisidir?
 

kanser

 

kalp hastalıkları

 

astım

 

psikolojik rahatsızlıklar

 

böbrek yetmezliği

 
İhtiyaç Listeleri
Doğum Çantası
Seyahat Listesi

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
   
 
  E-Ticaret Sitesi ve Web Sitesi Tasarımı | Webpaketi.com