KATEGORİLER
Kadın Sağlığı
Erkek Sağlığı
Çocuk Sağlığı
Ergenlik Dönemi
Vitaminler ve Besin Destekleri
Hamilelik - Emzirme Dönemi
Hesaplayıcılar
Beslenme ve Kilo Kontrol
Hastalıklar
Göz Sağlığı
Cilt Sağlığı
Saç - Tırnak Sağlığı
Ağız - Diş Sağlığı
Ayak - Bilek - Bacak Sağlığı
Uzmanlarımız
 

09.02.2010

Ağız Yoluyla Kullanılan İlaçlar

  

    Doğum Kontrol Hapları:

 

 

      

Doğum kontrol yöntemleri arasında özellikle doğum kontrol hapları, modern çağın kadınlarında en tercih edilen doğum kontrol yöntemlerinden birisidir. Özellikle genç bayanlarda, yoğun stres altında çalışan işkadınlarında görülebilen adet düzensizliklerinde tercih edilerek, hem adet düzensizlikleri çözümlenmiş, hem de aktif yaşayan kadınların doğum kontrolünde ideal olan korunması sağlanmış oluyor.

 

      

Doğum kontrol hapları kadının yumurtalıklarında üretilen östrojen ve progesteron hormonlarının laboratuar ortamında üretilmiş türevlerini içeren ve düzenli olarak kullanıldıklarında gebeliği oldukça başarılı bir şekilde önleyen ilaçlardır.


 


Eski jenerasyon doğum kontrol haplarının içerikleri yeni jenerasyonlardan farklıydı. Bu nedenle tüylenme, kilo artışı gibi yan etkileri oldukça sık görülüyordu. Ancak yeni çıkan ilaçların içerikleri bu yan etkileri giderecek şekilde değiştirilmiştir. Böylece doğum kontrol hapları günümüzün en etkili ve en çok tercih edilen doğum kontrol yöntemidir.


  


Bu ilaçlar doğru olarak alınmaları durumunda % 99 oranında etkilidir. Başarısızlık oranı %0.1-1’dir. Hapların etkisi düzensiz alınmaları, ishal - kusma ile antibiyotik ya da diğer ilaçlarla birlikte kullanılmaları durumunda azalabilir. Muayene olurken doktorunuzu bu konuda bilgilendirmeniz gereklidir.


                                                                                                   Bu içerikte yorumunuz olmasını istiyorsanız.
Lütfen üye girişi yapınız.

Üyemiz değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Üye girişi yapmak için buraya tıklayınız.

 
 
 
 Üye Girişi
E-Mail :
Şifre :
Üye değilseniz lütfen üye olmak için tıklayınız
Şifremi Unuttum
Aktivasyon Mailim Gelmedi E - Mail Grubu
E-Posta

Ailenizde en sık görülen hastalık hangisidir?
 

kanser

 

kalp hastalıkları

 

astım

 

psikolojik rahatsızlıklar

 

böbrek yetmezliği

 
İhtiyaç Listeleri
Doğum Çantası
Seyahat Listesi

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.
   
 
  E-Ticaret Sitesi ve Web Sitesi Tasarımı | Webpaketi.com